top of page

Dzieci, a zwierzęta

Jaki wpływ na rozwój dziecka ma kontakt ze zwierzętami?

Powołując się na najnowsze wyniki badań naukowych na temat wpływu zwierząt na rozwój dzieci i młodzieży, można jasno mówić o pozytywnych stronach posiadania zwierzęcia domowego. Wychowując się w towarzystwie zwierzęcia, dziecko uczy się odpowiedzialności za domowego pupila, wrażliwości na jego potrzeby, szacunku do innych istot, a także, co istotne, wrażliwości na cierpienie.


Kontakt ze zwierzętami jest dla dzieci pożyteczny na wszystkich poziomach rozwoju - emocjonalnym, psychicznym i społecznym.

Dzieciom w wieku wczesnoszkolnym może on ułatwiać naukę, szczególnie rozwijanie wiedzy przyrodniczej i przyswajanie podstaw biologii. Nie tylko posiadanie pupila, ale oglądanie i czytanie książeczek o zwierzętach, krótka wizyta w zoo lub wyjazd na wieś znacznie ułatwia dzieciom zrozumienie tajników życia zwierząt.


Czy wiedzą Państwo, że już samo przebywanie w towarzystwie zwierząt reguluje tętno i obniża ciśnienie krwi u ludzi? Z ciekawostek, animaloterapia to rodzaj terapii z udziałem zwierząt, której głównym celem jest polepszenie zdrowia pacjentów - małych i dużych. Jedną z obecnie najpopularniejszych jej form jest dogoterapia (z udziałem psów) i hipoterapia (z udziałem koni).


Zalety posiadania zwierzaka:

  • uczy dzieci odpowiedzialności,

  • rozwija empatię i potrzebę dbania o innych,

  • wpływa dodatnio na rozwój emocjonalny dzieci,

  • poprawia sprawność fizyczną,

  • fantastycznie wpływa na poprawę kondycji i zdrowia dzieci.

Dzięki opiece nad zwierzętami u dzieci rozwija się empatię, czułość, opiekuńczość, a zmniejsza się ich egoizm.


Jakie książki o zwierzętach warto czytać?

Zanim zdecydujecie się Państwo na przygarnięcie zwierzaka domowego - psa, kotka albo innego zwierzątka polecamy wspólnie z dzieckiem zgłębić wszelkie informacje o rasie zwierzęcia, sposobie pielęgnacji, a nawet cechach charakteru wybranego pupila.

W naszych pięknie ilustrowanych encyklopediach dzieci poznają wszystkie rasy psów, kotów czy koni przedstawione w niezwykle atrakcyjny sposób.Gwarantujemy przyjemnie spędzony czas przy lekturze naszych wspaniałych książek!


Zachęcamy do zapoznania się z dostępnymi tytułami w ofercie naszego Wydawnictwa!!!

21 wyświetleń0 komentarzy

Ostatnie posty

Zobacz wszystkie

Comments


bottom of page