top of page

NOWOŚĆ! NIE PATRZ NA STRONĘ 39

Zakręcona książka dla ciekawskich czytelników 9+

Jest całe mnóstwo strasznych szkół, ale niektóre są naprawdę koszmarne. Wojtek i Nina mają pecha, bo chodzą do jednej z nich. Ich wychowawca, Pan Grzmot nazywa dzieci łamagami i cały dzień na nie krzyczy. Ale któregoś dnia traci głos, a na zastępstwo przychodzi niezwykły nauczyciel: pan Wic. Wówczas w szkole im. Ravensteina zaczynają się dziać bardzo dziwne rzeczy.

"Nie patrz na stronę 39" to debiut literacki Pani Nathalie Clefas, 39-letniej mieszkanki uroczej miejscowości Lier położonej w Belgii, żony i mamy dwóch synów. Inspiracją do napisania książki była przeprowadzka jej rodziny do innego miasta i problemy w odnalezieniu się jej dzieci w nowej sytuacji i nieznanym dotąd środowisku szkolnym. Aby ułatwić starszemu, wówczas siedmioletniemu synowi proces adaptacji, pisarka co wieczór przed zaśnięciem opowiadała mu historię o bardzo okropnej szkole, w której któregoś dnia, niespodziewanie pojawił się naprawdę wspaniały nauczyciel.. i tak oto narodził się pomysł na książkę, którą teraz wam przedstawiamy.

Ta pozycja czytelnicza niewątpliwie zachwyci i rozbawi do łez zarówno młodych czytelników jak też ich rodziców, dziadków i babcie. Jej żywy i dynamiczny język, zabawne biało-czarne ilustracje i uniwersalny przekaz sprawią, że każda kolejna strona będzie dla czytelników doskonałą zabawą. A może są wśród was miłośnicy magicznych sztuczek oraz Ci, którzy chętnie zapuściliby żurawia do środka ksiąg wypełnionych zaklęciami? Jeśli tak, to koniecznie zajrzyjcie do tej wesołej i zwariowanej opowieści!

Ta książka to także dobry punkt wyjścia do rozmowy dzieci z ich opiekunami o radościach

i trudnościach związanych ze szkołą, rówieśnikami, a także nauczycielami. O ile przyjemniejsza i weselsza może być taka pogawędka po lekturze naszej propozycji, przekonajcie się sami!

Autor: Nathalie Clefas Ilustrator: Federico van Lunter

Przekład: Olga Niziołek


Więcej informacji o naszej nowości wkrótce.


22 wyświetlenia0 komentarzy

Ostatnie posty

Zobacz wszystkie

Comments


bottom of page