top of page

SELFIE

Zaktualizowano: 10 lis 2021

Ważny głos w debacie o bezpieczeństwie w mediach społecznościowych

Szesnastoletnia Linda poznaje na Facebooku nieco starszego od siebie Brama. Czatują codziennie i odkrywają, że wiele ich łączy. Pewnego dnia Bram przekonuje ją, aby wysłała mu nieco odważniejsze selfie. Po długim wahaniu Linda spełnia jego prośbę. Jest zszokowana, gdy Bram zupełnie milknie. Jednak kiedy się już tego nie spodziewa, Bram i fotka znów nagle do niej powracają. Jej życie rozsypuje się jak domek z kart.

"Selfie" to bardzo ważny i potrzebny głos w debacie na temat zagrożeń jakie niesie ze sobą współczesna komunikacja za pośrednictwem mediów społecznościowych, takich jak Facebook, Instagram, Messenger, WhatsApp czy Twitter.

Książka w niemal instruktażowy sposób pokazuje mechanizm działania oszustów żerujących na naiwności młodych osób, potencjalnych ofiar.

Podczas lektury "Selfie" możemy prześledzić krok po kroku wabienie ofiary, młodej nastoletniej dziewczyny, proces jej uwodzenia i zdobywania zaufania. Te wszystkie działania mają prowadzić do podporządkowania sobie ofiary i wydobycia od niej materiałów mających służyć późniejszemu wywieraniu nacisku.

Ta pozycja czytelnicza niewątpliwie porusza wiele tematów wartych przemyślenia. To niezwykle wartościowy punkt wyjścia do rozmowy z nastolatkami, szczególnie o budowaniu poczucia własnej wartości, o wyznaczaniu granic, szacunku do samego siebie. Taka historia może być inspiracją dla każdej czytelniczki i każdego czytelnika. Daje możliwość zastanowienia się nad wolnością w korzystaniu z mediów społecznościowych oraz sposobami radzenia sobie z czyhającymi w nich zasadzkami.


Lektura obowiązkowa nie tylko dla nastolatków, również dla rodziców i opiekunów!


Więcej informacji o naszej nowości znajdziesz tutaj:

22 wyświetlenia0 komentarzy

Ostatnie posty

Zobacz wszystkie

Comments


bottom of page